23. - 29. listopadu 2020

Friends
of the Fringe

21. Prague Fringe v roce 2022 měl veliký úspěch! Přes všechny těžkosti, které nás v loňském roce provázely, se festival povedl, za což děkujeme všem umělcům a umělkyním, divákům a divačkám, podporovatelům a  partnerům. Speciální dík patří našim dobrovolníkům, bez nichž by Fringe nebyl tím, čím je. 

Festivalový tým už pracuje na dalším ročníku, který se uskuteční v květnu 2023. 

I přes obtíže, které s sebou přinesla pandemie, a přes ztrátu významného festivalového partnera na začátku roku 2022, je Fringe zpět v plné síle. Celý tým je připraven dál přinášet do Prahy to nejlepší ze světového divadla. 

Zatím se nám povedlo vybrat velkou část chybějící částky 200 000 Kč. Možná to vypadá jako malá částka, ale pro náš festival je naprosto nepostradatelná, jelikož pracujeme s velmi omezeným rozpočtem. 

Aktualizovali jsme náš program Friends of the Fringe, takže i vy nám můžete pomoci dosáhnout cílové částky příspěvkem od 2200 Kč. 

 

 

Jak nás můžete podpořit?

Možnosti členství v klubu Friends of the Fringe

Klikněte na znaménko + a podívejte se, jaké odměny jsme si pro vás připravili: 

Friend of the Fringe 2023: 2.100 Kč (85 EUR)

Chcete volňásky? Chcete mít to nejlepší místečko v celém divadle? Zapojte se do programu Friend of the Fringe 2023 a užijte si festival tak trochu jinak! Nabídka je omezená na 100 míst, takže nepromarněte šanci přidat se do naší Fringe rodiny!

Výhody:

 • Fringe Pass na 5 představení zdarma v hodnotě 1.000 Kč
 • Přednostní vstup na představení – vyberte si ta nejlepší místa
 • Slevy v partnerských podnicích
 • Členská kartička 

Chcete se zapojit ještě víc? Nahlédněte do sekce Best Friend a Fringe Angel níže.

Best Friend of the Fringe 2022-2023: 5.000 Kč (200 EUR)

Členové kategorie Best Friend se také mohou těšit na Fringe Pass (5 představení zdarma!) a přednostní vstup do divadel. Příspěvek 5.000 Kč má obrovský přínos pro festivalový rozpočet. Můžeme za něj například:

 • Zaplatit grafičku, která vytvořila krásnou vizuální identitu letošního ročníku
 • Vytisknout 20 plakátů a přilákat na festival více diváků
 • Zaplatit technikovi za dva dny práce. To aby zvuk i osvětlení běžely jako po drátku a herečky a herci měli ten nejlepší servis

 

 

Fringe Angel 2022-2023: 10.000 Kč+ (400 EUR+)

Sponzorský dar, ať už finanční, nebo barterový, v hodnotě 10.000 Kč a víc.

Fringe Angel získá všechny výhody z kategorie Best Friend. Váš dar nám umožní pokrýt významné náklady jako jsou:

 • 10.000 Kč: online marketing, díky kterému můžeme oslovit ještě více diváků a prodat více vstupenek pro naše herečky a herce
 • 15.000 Kč: pronájem divadla na 3 dny, ve kterých odehrajeme až 15 představení
 • 20.000 Kč: můžeme zaplatit produkční, která zajistí, aby v divadlech vše běželo hladce. Také má na starosti tým festivalových techniků
 • 25.000 Kč: můžeme zajistit ubytování pro tým dobrovolníků, aby se mohli načerpat síly po dlouhé směně v divadle
 • 200.000 Kč: tímto darem úplně pokryjete mezeru v rozpočtu a budete navždycky festivalovými superhrdiny!

Chcete být Fringe Angel? Ozvěte se nám zde.

„Rádi podporujeme divadlo“ - Katy a Charlie Baylessovi, Fringe Angels

Katy a Charlie Baylessovi, kteří Fringe podporují už řadu let, sice bydlí v americkém Oregonu, ale každoročně podnikají cestu do Evropy, aby se mohli festivalu osobně zúčastnit. 

Festival už podpořili mnoha cestami od přispění na pokrytí nákladů na tisk až po členství v programu Friends of the Fringe.

Prague Fringe milujeme. Fascinují nás živá divadelní představení, do nichž umělci vkládají kus sebe. Na prknech festivalu jsme viděli všechno od hudby přes pantomimu a loutky až po komedii a kouzelnické show. Vždycky se snažíme zhlédnout co nejvíce představení, je to taková naše výzva!  

Milujeme umění a věříme v jeho důležitost. Vstupenky jsou pro nás za pakatel a když můžeme podpořit festival i jinak, moc rádi to uděláme."

 

 

Edinburgh nad Vltavou. 21 let anglického divadla v Praze