23. - 29. listopadu 2020

Jak na Fringe?

vytvořil Auburn Scallon |

Ať už se na Fringe chystáte poprvé, nebo jste ostřílení závisláci, určitě oceníte pár rad, jak si festival užít ještě víc! Přinášíme tipy na místa, kde si pochutnáte pozdě večer, i rady od Fringe profíků.

1. Kam zajít na jídlo?

I když vás dožene hlad třeba o (i po) půlnoci, máme pro vás tipy na místa, kde si skvěle pošmáknete za dobrou cenu.

Oběd

Než se vydáte do víru Fringe, doporučujeme zastavit se na vydatný a vynikající oběd do La Loca Restaurant. Nabízejí tam skvělé menu ve středomořském a orientálním stylu. A co je na tom nejlepší? Je pro víc lidí, takže si ho můžete vychutnat s partou přátel a probrat, na co se večer nejvíc těšíte.  

Odpolední siesta

Před prvním představením dne je potřeba si dát něco na zub, a přesně o to se rádi postarají v Designum Café (otevřeno 9:00 – 18:00) v Nerudově ulici. Mají výbornou kávu a neodolatelné domácí dezerty. Doporučujeme především voňavé Fringe cupcaky, které s láskou připravují speciálně pro náš festival. Můžou vám také pomoci vyhrát jednodenní pobyt v přilehlém hotelu Golden Key!

 

Večeře

Pokud hledáte klidné místo v srdci Malé Strany a zároveň super podnik se zajímavým konceptem, vydejte se do Roesel Beer and Cake, klidné oázy vedle Karlova mostu. Pochutnáte si na kvalitním jídle a jistě vás potěší pestrý výběr piv z minipivovarů. Každý den najdete v nabídce speciální Fringe menu za skvělou cenu. Roesel během festivalu navíc rozšíří otevírací dobu až do půlnoci, což určitě uvítáte, než zamíříte protančit noc do Fringe Clubu!

P.S. Roesel doporučuje i Janek Rubeš!  

 

Půlnoční svačina

Zastavte se v Soustu na pravé belgické hranolky, wafle a palačinky nebo na výběrová piva i nealko nápoje. Během Fringe mají otevřeno až do dvou hodin do rána, což se jistě hodí, když vás uprostřed noci přepadne chuť na něco malého k snědku a všude jinde už mají zavřeno!

Pořád máte hlad? Víc Fringe tipů na dobré jídlo najdete na naší mapě zde.

 

2. Co na sebe?

Pohodlné boty! Mezi divadly je nejsnazší chodit pěšky, a tak je určitě oceníte. Dress code je u nás dost uvolněný, takže provětrejte kecky a doražte!

 

3. Tipy od Fringe profíků

  • Jestli nevíte, co z programu si vybrat, zastavte se na Family Fringe a Fringe Sunday, oblíbených akcích, kde vám nabídneme minutové ochutnávky většiny našich představení. Není třeba předchozí rezervace, doporučujeme však přijít včas, protože máme vždycky plno! 

  • Kupte si vstupenky v předprodeji, je to levnější než na pokladně a zajistíte si místo v divadle. Do některých divadel (nebo spíš divadélek!) se totiž vejde jen dvacet diváků.  

  • Pokud pořád nevíte, jak začít, což takhle vybrat si jedno divadlo, které se vám nejvíc líbí, a podívat se na všechna představení, která jsou daný den na programu? Nebojte se trochu experimentovat a jít i na něco, čemu byste jindy nedali šanci. Možná budete mile překvapeni, a o tom přesně na Fringe jde!

  • Po posledním představení se zastavte v Malostranské Besedě, kde každý den otevírá brány Fringe Club. Scházejí se tam herci, režiséři, festivalový tým i diváci a s pivem v ruce si vyměňují tipy na představení, která se jim nejvíc líbila. Navíc každý den máme skvělý program – chcete si vyzkoušet tradiční skotské tance? Zazpívat si duet se svým oblíbeným hercem při karaoke? Vítán je opravdu každý, takže se určitě nebojte se k nám připojit!

Zpět

Edinburgh nad Vltavou. 21 let anglického divadla v Praze